ta3wpq6nme5lco3bh1

سخنی چند با بازدید کنند گان محترم

ای زبان تو بس زیانی مر مرا
چون تویی گویا، چه گویم من تو را
ای زبان، هم آتش و هم خرمنی
چند این آتش درین خرمن زنی؟
در نهان، جان از تو افغان میکند
گرچه هرچه گوی ياش، آن میکند
ای زبان، هم گنج بی پایان تویی
ای زبان، هم رنج بی درمان تویی

همه چیز در زندگی به هم مربوط است. روش تفكر شما روی روحیة شما مؤثر است، روحیة شما بر نوع راه رفتنتان مؤثر است، راه رفتن شما روی نحوة گفتارتان اثر می‌گذارد،

نگاهی به درخت ســـیب بیندازید. شاید پانـــصد ســـیب به درخت باشد که هر کدام حاوی ده دانه است. خیلی دانه دارد نه؟ ممکن است بپرسیم «چرا این همه دانه لازم است تا فقط چند درخت دیگر اضافه شود؟

«اینجا طبیعت به ما چیزی یاد می‌دهد. به ما می‌گوید:»

اکثر دانه‌ها هرگز رشد نمی کنند. پس اگر واقعاً می‌خواهید چیزی اتفاق بیفتد، بهتر است بیش از یکبار تلاش کنید.»

از این مطلب می‌توان این نتایج را بدست آورد:

-باید در بیست مصاحبه شرکت کنی تا یک شغل بدست بیاوری.

-باید با چهل نفر مصاحبه کنی تا یک فرد مناسب استخدام کنی.

-باید با پنجاه نفر صحبت کنی تا یک ماشین، خانه، جاروبرقی، بیمه و یا حتی ایده ات را بفروشی.

-باید با صد نفر آشنا شوی تا یک رفیق شفیق پیدا کنی.

وقتی که «قانون دانه» را درک کنیم دیگر ناامید نمی شویم و به راحتی احساس شکست نمی کنیم.

قوانین طبیعت را باید درک کرد و از آنها درس گرفت.

در یک کلام:

افراد موفق هر چه بیشتر شکست می‌خورند، دانه‌های بیشتری می‌کارند.

همه امور به هم مربوطند

آیا دقت كرده اید كه هر وقت به طور منظم ورزش می‌كنید، میل به غذاهای سالم تر و بهتر دارید؟

آیا دقت كرده اید كه وقتی غذاهای سالم تر و بهتری می‌خورید انرژی بیشتری دارید و طبعاً دوست دارید كه ورزش كنید؟

همه چیز در زندگی به هم مربوط است. روش تفكر شما روی روحیة شما مؤثر است، روحیة شما بر نوع راه رفتنتان مؤثر است، راه رفتن شما روی نحوة گفتارتان اثر می‌گذارد، روش حرف زدنتان روی طرز فكرتان مؤثر است!

تلاش برای پیشرفت در یك بُعد زندگی بر سایر ابعاد زندگی اثر می‌گذارد.

وقتی در خانه خوشحال هستید، در محل كار نیز احساس شادی بیشتری خواهید كرد و وقتی سر كار شاد باشید در خانه نیز شاد خواهید بود.

اینها به چه معناست؟

-اینكه برای پیشرفت در زندگی می‌توانید از هر نقطه مثبتی شروع كنید. می‌توانید با برنامه ای برای پس انداز، نوشتن لیست اهدافتان، رژیم غذایی یا تعهد برای گذراندن وقت بیشتر با فرزندانتان شروع كنید. این كار مثبت منجر به نتایج مثبت دیگر هم می‌شود، چون که همه امور به هم مربوطند.

-مهم نیست كه تلاشی كه جهت «پیشرفت» می‌كنید كجا صرف می‌شود. مهم این است كه شروع كنید.

-عكس این قضیه هم صادق است. یعنی اگر یك بعد زندگی شما خراب شد، سایر ابعاد هم به زودی خراب می‌شود. باید به این مسأله دقت خاصی داشته باشید.

در یک کلام

هر كاری كه انجام می‌دهید به نوبه خود اهمیت دارد زیرا بر امور دیگر نیز مؤثر است.

چرا؟

(WHY) دوست من «جان فوپ» وقتی متولد شد دست نداشت ولی هیچ وقت از خودش سوال نكرد چرا من دست ندارم؟» بلكه پرسید: «با پاهایم چه كاری می‌توانم انجام دهم؟»، و من هنگامی كه دیدم او با استفاده از پاهایش با چوبهای غذا خوری ژاپنی می‌تواند غذا بخورد، با خود گفتم: «او هر كاری را می‌تواند انجام دهد».

هنگامی كه بلایی به سرمان می‌آید، یا همه چیزمان را از دست می‌دهیم یا كسی كه عاشقمان بوده ما را ترك می‌كند، اغلب ما از خودمان می‌پرسیم:«چرا؟»

«چرا من؟»

«چرا حالا؟»

«چرا او مرا سرگشته و تنها رها كرد؟»

سؤالاتی كه با «چرا» شروع می‌شوند، ممكن است ما را به یك چرخة بی حاصل بیندازند.

اغلب جوابی برای این "چرا"‌ها وجود ندارد و یا اگر هم جوابی وجود داشته باشد،اهمیتی ندارد.

افراد موفق سؤالاتی از خود می‌پرسند كه با «چه» شروع می‌شوند:

«چه چیزی از این پیشامد آموختم؟»

«چه كاری باید در برخورد با این پیشامد بكنم؟»

و هنگامی كه پیشامد واقعاً فاجعه آمیز است، از خود می‌پرسند: «چه كاری طی 24ساعت آینده می‌توانم بكنم تا اوضاع كمی بهتر شود؟»

در یک کلام

افراد خوشبخت هیچوقت نگران نیستند كه آیا زندگی بر «وفق مراد» هست یا نه.

اینها از آنچه كه دارند بیشترین استفاده را می‌كنند و آنچه كه از دستشان بر می‌آید انجام می‌دهند. و اگر زندگی بر وفق مراد نبود، خیلی مهم نیست كه «چرا؟»

پيشرفت روزافزون دانش، كه جهان را به دهكده‌اي تبديل كرده تا ارتباط دانشمندان به سهولت انجام پذيرد، تحولي شگرف در دنياي علم ايجاد نموده است. دانش دندان‌پزشكي، از جمله علومي است كه در اين مسير پيش مي‌رود و در سال‌هاي اخير، در ميهن اسلامي و عزيزمان ايران، گام‌هاي مؤثري در زمينه توسعه دانش دندان‌پزشكي برداشته شده است.
ارائه نتايج حاصل از پژوهش‌هاي بنيادي و كاربردي، و توسعه مراكز تحقيقاتي، و بطور كلي، توجه ويژه به امر پژوهش در دانشكده‌هاي مهندسی عمران، به صورت مقالات پژوهشي در مجلات علمي داخل و خارج از كشور، براي استفاده اساتید، مهندسین و دانشجويان و علاقه‌مندان دانش فنی و مهندسی عمران، امري انكار ناپذير است؛ زيرا، علاوه بر ارتقاي سطح دانش عمرانی، باعث افزايش كارآيي روش‌هاي ساخت وساز ابنیه مهندسی بهتر می گردد.
حدود ده سال از تأسيس این سایت مي‌گذرد اما، امروزه، با وجود سایت های فراون علمی،در كنار دانشگا ها و مراکز پژوهشی تخصصي، که به آموزش قشر عمرانی جامعه پرداخته اند این پایگاه علمی نیز مسؤوليت تربيت مهندسین عمران متخصص را عهده‌دار است.
به حول و قوه الهي، و تلاش‌هاي خستگي‌ناپذير مدير مسؤول، سردبير  سایت و اعضاي محترم اجرايي و شوراي نويسندگان و مشاورين علمي ، اين سایت را در سطح بالاي علمي قرار داده است. و اميدواريم در آينده، با توجه به عنايت دوستان و اساتید اهل فن ، جامعه نظام مهندسی ساختمان، به زودي در زمره سایت های علمي- پژوهشي تأييد شده كشور قرار گيرد.
اينجانب از تمامي دست‌اندركاران طراحی سایت، كه تا به امروز زحمات فراواني متقبل شده‌اند، کمال تشكر و قدرداني را دارم و اميدوارم كه همكاري و همدلي همگی اساتید و دانشجویان عزیز در آينده، باعث تشويق تمامي همكاران گردد و از زحمات ايشان بهره‌مند باشيم. و از تمامي اعضاي هيأت علمي گرامي، براي ارتقاي سطح علمي این سایت، دعوت به همكاري مي‌كنم.
از تمامي پژوهشگران دانشكده‌هاي فنی و مهندسی عمران، براي ارسال مقالات وزين پژوهشي  و علمی خودشان در جهت غناي علمياین  پایگاه علمی و استفاده همكاران از نتايج تحقيقات آنها، استقبال مي‌كنيم.
اميدوارم اين سایت مورد توجه تمامي علاقه‌مندان جامعه مهندسی قرار گيرد و ما را از راهنمايي‌هاي ارزنده خودشان بي‌بهره نگذارند.

دکتر افشین سالاری
مدیر پایگاه تخصصی مهندسی عمران

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *