etesal01-0

نکاتی در مورد اتصالات پیچ و مهره ای

سلام خدمت تمامی بازدید کنندگان و کاربران محترم وبسایت تخصصی مهندسی عمران وبسایت دکتر افشین سالاری

امروز در ادامه یک فایل  در مورد نکات اجرایی ساز های پیچ و مهرهای را دانلود خواهید نمود. این جزوه در 88 صفحه توسط دکتر افشین سالاری تهیه شده است.

 

 

كيفيت مناسب اتصالات در سازههاي فولادي عامل اصلي يكپارچگي سيستمهاي سازهاي بوده و تخريب بسياري ازساختمانهاي فولادي طبق گزارش زلزله هاي گذشته ناشي از مشكل جوشكاري اتصالات تعيين شده است. يك اتصال ضعيف ونامناسب مي تواند منجر به يك سري زوال هاي پي در پي و بنيادي در سازه فولادي گردد. با جوشكاري اتصالات حساس مثل جوش شياري نفوذي اتصال گيردار تير به ستون در محل كارخانه و نصب اسكلت فولادي صرفا با پيچ كردن قطعات از پيش ساخته شده ميتوان علاوه بر تسريع در اجراي پروژه، به ارتقاي كيفيت ساخت كمك شاياني نمود. در اين جزوه ضمن ارائه مزايا و معايب اتصالات پيچي، انواع پيچ ها از لحاظ نوع و مقاومت، عملكرد و كاربرد آنها به اختصار بيان گرديده و استفاده ازاتصال پيچي براي پيش سازي ساختمان هاي فولادي و بهبود كنترل كيفيت اجرايي توصيه مي شود.

 

حتما بخوانید !!!

این جزوء قابل استفاده برای کلیه مهندسین عمران خصوصا مهندسین شرکت کننده در دوره اسکلت فلزی مجریان نظام مهندسی و کلیه دانش آموختگان و دانشجویان رشته عمران میباشد.

مشخصات دانلود

نام فایل : اتصالات پیچ و مهر ه ای
حجم فایل : 2.58 MB
نویسنده : دکتر افشین سالاری
منبع : http://afshinsalari.com

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *